2013.10.13 - Motocrossowe ostatki

 

 

Ostatnia runda Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Motocrossie odbyła się 13 października 2013 roku na torze Warmińskiego Auto Moto Klubu, przy ulicy Wrzosowej w Lidzbarku Warmińskim. Równolegle wystartowali  amatorzy w kolejnej edycji Enduro Race Extreme. Miłośników sprawdzenia swoich umiejętności w konfrontacji z innymi,  z imprezy na imprezę jest coraz więcej. Cieszy fakt, iż Enduro Race Extreme jest coraz popularniejsze w środowisku amatorów. Z myślą o nich Warmiński Auto Moto Klub rozpoczął pracę nad przygotowaniem nowych atrakcji, które sprawią iż w przyszłym sezonie uczestnik Enduro Race Extreme będzie mógł zdobyć nowe doświadczenia. Szczegóły już niebawem....

 Motocrossowe ostatki...

Wydawać by się mogło, iż na finałowa rundę Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu przybędą licznie zawodnicy z naszego okręgu.  Niektórzy by zakończyć sezon, inni by walczyć o tytuły. Podwójnie punktowana runda mogła jeszcze odwrócić klasyfikację generalną roku 2013. I tak też się stało, szkoda tylko, że znaczna grupa zawodników oddała swoje tytuły mistrzowskie czy też vice-mistrzowskie, nie na torze w walce koło w koło, ale w "szatni" walkowerem. Niektórzy z nich na własnej skórze przekonali się, że kto nie jedzie ten traci. Wygrali ci, którzy jeżdżą dla przyjemności, dla których to sport jest najważniejszy. 

Prawdziwymi sportowcami okazali się czołowi zawodnicy klasy MX85 i MX Masters. Ci pierwsi jeszcze chcą i oby nie stracili swojego zapału, bo w nich nadzieja tej dyscypliny a ci drudzy, jeszcze pamiętają o co tak naprawdę w tym sporcie chodzi i chwała im za to. Tylko ci z pozostałych klas, poza nielicznymi wyjątkami, sprawiają wrażenie zagubionych w drodze.

Zwycięzcą klasy MX85 okazał się Jakub Baranowski z Moto Klubu Lidzbark Warmiński, drugie miejsce wywalczył Cezary Lewko z Motoklubu Olsztyn a na miejscu trzecim uplasował się Cezary Lasota z KM Wiraż Bartoszyce. Ostatecznie tytuł Mistrz Okręgu w 2013 roku wywalczył Cezary Lewko, I vice-mistrzem został Jakub Baranowski a Cezary Lasota znalazł się tuż za podium na miejscu IV. W klasie MX Masters walkę o tytuł mistrza Okręgu podjęli Bogdan Korkuć i Mariusz Skorynko z Motoklubu Olsztyn oraz Wiktor Kuźniewski z Moto Klubu Lidzbark Warmiński. Tytuł Mistrza Okręgu trafił do Bogdana Korkucia, I vice-mistrzem został Wiktor Kuźniewski a najniższy stopień podium sezonu przypadł Mariuszowi Skorynko.

Szczegółowa klasyfikacja zawodów znajduje się tutaj, a ostateczne wyniki  Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Motocrossie w 2013 roku tutaj.

Najliczniej obsadzona była ostania w tym roku edycja Enduro Race Extreme. Tym razem podzielona na dwie klasy, cross i enduro, startująca z maszyny startowej przysporzyła zarówno startującym zawodnikom, jak i zgromadzonym widzom wielu wrażeń. Niektórzy z zawodników po raz pierwszy startowali z maszyny, a widzowie mogli się przekonać, czy w zawodach wygrywa motocykl, ten  crossowy pozbawiony zbędnych dodatków takich jak np. lampy a przez to niewątpliwie lżejszy, czy umiejętności zawodnika. Tym razem okazało się, iż to kierowca prowadzi motocykl po zwycięstwo a nie odwrotnie. Tym samym pierwszy linię mety w obu wyścigach przekraczał zawodnik na motocyklu enduro.

Sezon dobiegł końca, ale nie dla nas....

Do zobaczenia wkrótce na kolejnej imprezie....

Już 15.12.2013 jedziemy do Łodzi na Mistrzostwa Świata Super Enduro.

Oglądajcie relacje a na pewno nas zobaczycie na płycie areny.

wamk

 

 

 

Siedziba klubu

 

Warmiński Auto-Moto Klub
11-100 Lidzbark Warmiński


NIP: 743 202 3626
REGON: 281380447
BGŻ: 56 2030 0045 1110 0000 0244 5340

Lokalizacja toru

 

Warmiński Auto-Moto Klub
ul. Wrzosowa
11-100 Lidzbark Warmiński
- droga nr 513
- wyjazd na Wozławki
(mapa)

E-mail

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.