2014.10.01 - Vice-Mistrzostwo Polski dla Jędrzeja Żuralskiego

Jędrzej do ostatniej rundy w Toruniu był liderem klasyfikacji generalnej. Niestety awaria motocykla w przeddzień zawodów zmusiła go do startu na zapasowym sprzęcie, który bardzo się  różnił od motocykla, którym startował we wszystkich dotychczasowych  zawodach. Pomimo to, po zaciętej walce zajął 3 miejsce, które uplasowało go ostatecznie na II miejscu podium Mistrzostw Polski.

W 2013 roku bracia Żuralscy wywalczyli tytuł Zespołowego Mistrza Polski w Supermoto dla Warmińskiego Auto-Moto Klubu. W tym roku Jędrzej Żuralski zdobył tytuł Indywidualnego Vice-Mistrza Polski w Supermoto. Jak to możliwe, skoro w najbliższej okolicy nie ma odpowiedniego toru do jazdy motocyklem Supermoto? W tym roku Jędrzej postanowił skorzystać z zaproszenia nadbałtyckich sasiadów i wystartował w Pucharze Krajów Nadbałtyckich odbywającym się na terenie Litwy, Łotwy i Estonii. Wystartował w 7 rundach i ostatecznie zajął wysokie 4 miejsce. Podium było blisko, niestety już wtedy pojawiały się problemy z motocyklem. Starty ze światową czołówką zaowocowały doświadczeniem, które wykorzystał w walce o tytuł Mistrza Polski. I tylko awaria motocykla pozbawiła go tytułu Mistrza Polski.

Klasa mistrzowska, którą zademonstrował Jędrzej Żuralski w Toruniu, pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość Naszego zawodnika na arenach Supermoto zarówno w Polsce, jak i za granica.

Gratulujemy udanego sezonu 2014 zwieńczonego tytułem Vice-Mistrza i życzymy w 2015 roku tytułu Mistrza Polski.