2014.05.03 - I Runda KTM Wojciechowicz Enduro Race Extreme

W  sobotę  3 maja 2014 roku na naszym torze w Lidzbarku Warmińskim, przy ulicy Wrzosowej, rozpoczęliśmy tegoroczny cykl  imprez KTM WOJCIECHOWICZ ENDURO RACE EXTREME. Pomimo ciężkich warunków panujących na torze/ szczególnie motocrossowym/ impreza zgromadziła na starcie prawie 100 zawodników i zawodniczek. Oprócz uczestników z naszego regionu, przyjechali do nas zawodnicy m.in. z  Cieszyna, obwodu Kaliningradzkiego, Gdańska, Kielc i  Warszawy. W imprezie wzięli udział zarówno amatorzy sportu motocyklowego, jak i czołowi i utytułowani zawodnicy Mistrzostw Polski i Europy. Uczestnicy rywalizowali sześciu klasach/ po raz pierwszy  w klasie kobiet/ i dwóch kategoriach.

W tym roku zaszczycił nas swoją obecnością Adam Tomiczek. Obecny II V-ce Mistrz Europy Enduro i Mistrz Polski w Motocrossie zapoznał się podczas treningu, zarówno z torem enduro, jak i motocrossowym. Ostatecznie wystartował w klasie Enduro, w której zdeklasował pozostałych zawodników w wyścigu I, a w II prowadząc, zjechał z trasy umożliwiając innym zawodnikom walkę o wygraną, podczas I Rundy. Adam udzielił nam kilku wskazówek, które wykorzystamy by trasa Enduro stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. Adamie dziękujemy.

Bardzo ciekawie przebiegała rywalizacja w klasie Enduro Amator.  Zwyciężył Kamil Ławrynowicz, ubiegłoroczny triumfator całego cyklu. Wygrał bieg I a w II był piaty, dzięki czemu w końcowej klasyfikacji wyprzedził o 2 punkty Wojciecha Dąbrowskiego i o 5 punktów Tomasz Żuralskiego. Ubiegłoroczny I V-ce Mistrz cyklu, Tomasz Pergoł , po pechowym pierwszym przejeździe, został ostatecznie sklasyfikowany na 4 miejscu. Natomiast Jarosław Stasiowski,    II V-ce Mistrz z 2013 roku, podczas tegorocznej I Rundy zajął 6 miejsce. Cieszy nas, iż w tym roku przyjechało do nas wiele nowych twarzy spośród których, tacy zawodnicy jak Wojciech Dąbrowski i Adrian Górecki postanowili bez chwili wahania,  włączyć się do walki o podium.

Emocjonująca walka toczyła się również w klasie Junior, gdzie dublet zaliczył Jakub Baranowski, ubiegłoroczny II V-ce Mistrz cyklu, a za jego plecami walkę toczyli Aleksey Novikov i Denis Solover, którzy, odpowiednio, zajęli II i III miejsce. Należy podkreślić, iż w klasie tej wystartował Jakub Hanusz jedyny zawodnik jadący motocyklem o pojemności 65cm, który dzielnie walczył z trudnymi warunkami panującymi na trasie.

Natomiast w klasie Junior Kobiet wystartowały 3 zawodniczki /Izabela Świderek, Daria Krawczyk i Angela Stępnicka/   i to one "siłą rzeczy", uplasowały się na podium w powyższej kolejności. Mamy nadzieję, że ich śladem "pojadą" inne dziewczyny, które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną rundę z cyklu KTM WOJCIECHOWICZ  ENDURO RACE EXTREME.